ŻYCZENIA BOŻE NARODZENIE 2023, Nowy Rok 2024

Bp Tadeusz Bronakowski

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

Boże Narodzenie 2023

Nowy Rok 2024

„Niemowlę leżące w ubogim żłóbku: oto Boży znak. Mijają wieki i tysiąclecia, ale znak pozostaje i przemawia również do nas, mężczyzn i kobiet trzeciego tysiąclecia. Jest to znak nadziei dla całej rodziny ludzkiej; znak pokoju dla tych, którzy cierpią z powodu wszelkiego rodzaju konfliktów; znak wolności dla biednych i uciśnionych; znak miłosierdzia dla tych, którzy zamknięci są w błędnym kole grzechu; znak miłości i pocieszenia dla każdego, kto czuje się samotny i opuszczony. Jest to znak mały i delikatny, skromny i milczący, ale bogaty w moc Boga, który z miłości stał się człowiekiem”.

Św. Jan Paweł II

Umiłowani Apostołowie Trzeźwości!

Pełni wiary, nadziei i miłości wpatrujemy się w Boży znak – w Dzieciątko Jezus leżące w ubogiej stajence. Widzimy w Nim Drogę, która prowadzi do królestwa niebieskiego. Widzimy w Nim Prawdę, która wyzwala. Widzimy w Nim odwieczną Miłość, która nadaje sens naszemu istnieniu, która jest naszym Życiem. Dlatego z ufnością klękamy przed Nowonarodzonym, aby oddać Mu hołd. Aby uznać w Nim swojego Jedynego Pana i Zbawiciela. I z wiarą prosimy:

Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą. W dobrych radach, dobrym bycie, wspieraj jej siłę swą siłą. Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami. A Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami.

Błogosław, Boże Dziecię, naszej pracy duszpasterskiej i apostolskiej w nadchodzącym Nowym Roku 2024. Spraw, aby przyniosła ona upragnione owoce trzeźwości wszystkich mieszkańców polskiej ziemi. Pomóż nam zawsze pamiętać, że „trzeźwość jest polską racją stanu”. Niech nasz trud, modlitwa i podejmowane ofiary przyczynią się do Twojego zwycięstwa w sercach wszystkich ludzi.

Wraz z serdecznymi życzeniami i podziękowaniem za troskę o trzeźwość naszego narodu, zapewniam o modlitwie.

Z pasterskim błogosławieństwem

Bp Tadeusz Bronakowski

Przewodniczący Zespołu KEP
ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych 


Życzenia Boże Narodzenie 2021
Życzenia bpa Tadeusza Bronakowskiego

Przewodniczącego KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

Życzenia Boże Narodzenie 2021
Życzenia bpa Tadeusza Bronakowskiego Przewodniczącego KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych
Boże Narodzenie 2021
Przy żłóbku Betlejemskim zjednoczyli się z Maryją i z Józefem ubodzy pasterze z pól, pełni nadziei, że to Słowo, które oglądali w Ciele, gdy wejdzie w życie ludzkie, spełni ich pragnienia, zaradzi potrzebom serc, ukaże prawdziwe światło w nocy życia.
Bł. Kard. Stefan Wyszyński
Umiłowani Apostołowie Trzeźwości!
Czasy, w których przyszło nam żyć, jak i te, które dopiero nastąpią, stanowią dopełnienie wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. To, co zdarzyło się w tę Świętą Noc w Betlejem, jest nadal aktualne, jest nadal żywe.
Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel, rodzi się dla każdego człowieka, dla każdego pokolenia. Każdemu pragnie przynieść „prawdziwe światło w nocy życia”. Chce wejść w każde ludzkie życie i spełnić najgłębsze pragnienia ludzkiego serca. Jedynie On ma moc, aby to uczynić.
Dlatego tak ważne jest, aby Jego Najświętsze Imię nie było pomijane w naszych rozmowach z bliskimi, ze znajomymi. Aby to Imię, w którym zostaliśmy zbawieni, nie zniknęło z przestrzeni publicznej. Nie ma prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia bez Dzieciątka Jezus. Człowiekowi nie da prawdziwej radości żadna „magia świąt”. Tylko Jezus Chrystus!
Bł. Stefan Wyszyński pisze, że „pasterze owiec wrócili z Betlejem do codziennych swoich spraw z radością serca, rozważając, co oglądali”. I my, drodzy Przyjaciele, bądźmy prawdziwymi świadkami Bożego Narodzenia. Z wielką wiarą patrzmy na Nowonarodzonego, zaprośmy Go do swoich serc, otwórzmy się na Jego Miłość, rozważajmy Jego dzieła i z radością głośmy Jego chwałę wszędzie tam, gdzie nas posyła.
Proszę też o gorliwe zaangażowanie się w program roku duszpasterskiego 2022: Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę.
Życząc jedności z Maryją i Józefem przy Betlejemskim żłóbku z serca Wam błogosławię!
Bp Tadeusz Bronakowski
Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

Boże Narodzenie 2021 bp Tadeusz Bronakowski

Print Friendly, PDF & Email

VI EUROPEJSKIE TRZEŹWOŚCIOWE DNI SKUPIENIA W MEDJUGORIE


 

DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOŚCI POZNAŃ wydarzenia